Zpracování cookies

Náš e-shop a partneři potřebují Váš souhlas s použitím souborů cookies, aby Vám mohli zobrazovat informace týkající se Vašich zájmů.

Odmítnout vše můžete zde.


Kde nás najdete?


Zapper-Club s.r.o.

Tereza Turková

Blanická 1088/27
120 00 Praha 2

Návštěvní hodiny pouze po telefonické domluvě!

parazitivnas@email.cz

 

+420 734 188 668

Volejte Po - Čt od 10:00 do 15:00

Nestíháme zvedat telefon?

Nezoufejte!

My vám zavoláme zpět.:)

Facebook/Zapper-Club

 

 

Těšíme se na Vás!

NOVINKY

arr3Deset příznaků nedostatku železa v krviDeset příznaků nedostatku železa v krvi Železo je pro lidský organismus nepostradatelný prvek. Je... arr3Mořská terapie Sea PlasmaMOŘSKÁ PLASMA PODLE PROTOKOLU RENÉHO QUINTONA: BUNĚČNÁ REGENERACE Autor: Francisco Javier Coll,... arr3Frekvence dle Dr. Clarkové  Frekvence dle Dr. Clarkové   Frekvence jsou uvedené v Hz ! příklad:... arr3Muž z Ústí vyloučil dvoumetrovou tasemnici: Epidemie pokračuje!http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/200238/muz-z-usti-vyloucil-dvoumetrovou-tasemnici-epidemi...

KONTAKTY

Zapper-Club.s.r.o.
Blanická 1088/27, Praha 120 00
tel: +420 734 188 668
napište nám

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 650 Kč
naše cena 750 Kč
naše cena 2 250 Kč

NEJPRODÁVANĚJŠÍ

naše cena 900 Kč
naše cena 750 Kč

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Velice moc 81% Strašně moc 10% Nemnoho 5% Vůbec 5%

ČLÁNKY NAŠÍ PORADNY » Slunce, seno, hliník NR 6/2016

Slunce, seno, hliník.

Tereza „Škulovcová“ Turková

Nová Regena 6/2016

 

Prázdniny jsou za dveřmi a nás čekají letní radovánky. Nastává čas dovolenkování, koupání, obnažování a hlavně relaxace na sluníčku. Jste ale opravdu připraveni na všechna rizika? Ruku na srdce, přátelé, kdo z vás má už doma nachystané opalovací krémy, kterými se chystá pravidelně promašťovat minimálně následující dva měsíce? A kdopak si tradičně z exotické dovolené přiveze suvenýr v podobě tetování Hennou, nebo naopak už nějaké to permanentní tetování má a hodlá jej vystavit na odiv všem? Vítám vás u prázdninového sloupku ze Zapper-Clubu.

 

Tetovací mánie

Tetování, zvané sofistikovaně kožní pigmentace, je označení pro výtvor, kdy je barvivo různými technikami vpravováno do kůže pro dekorační nebo jiný účel. Tetování má své kořeny již v době kamenné. Krom estetické funkce sloužilo a slouží tetování jako obřadní pasáž, značka společenského postavení, symbol duchovní zbožnosti, statečnosti v boji, sexuální návnada plodnosti, příslib lásky, amulet, talisman, vzpomínka, ochrana před zlem nebo také označení vyvrhelů, otroků, prostitutek či trestanců. V modernějším pojetí jej známe i jako zkrášlovací permanentní make-up. Ať tak, či onak, vždy má tetování nějaký svůj důvod či význam, kulturní nebo sociální.  Naše touha po odlišnosti a jedinečnosti nám ale přináší i spoustu dalších nepříjemností, než jen nechápavé nebo zvědavé pohledy, obligátní otázky na význam tetování, podezření v zalíbení v bolesti, nebo pokusy o jakési zkoumání duševního stavu člověka s tetováním. S čím  málokdo počítá jsou skutečné následky ze samotné techniky a použitých materiálů tetování. Když pomineme tolik známé a potřebné hygienické parametry, je zásadním momentem seznámit se i s toxicitou používaných barev a pigmentů. Od dob Paleolitu se totiž mnoho změnilo. Tehdy se do ran vtíral popel, nebo různé přírodní pigmenty. Dnes přírodní verzi pigmentů nahradily chemikálie, saze, oxidy železa (mimo jiné i příměs do betonu), dioxid titanu, ftalokyanin, kadmium, nikl, naftolové deriváty a  takzvané karbonové pigmenty. Společným jmenovatelem jsou ale těžké kovy a saze. Kůže každého z nás má unikátní schopnost chránit naše tělo před toxickými vlivy z vnějšku, ale narušením kožního systému a kontaminací barviv se o tuto schopnost dobrovolně připravujeme. Tělu pak nezbývá než bojovat s alergickými reakcemi, infekcemi a intoxikací těžkými kovy. Samotné saze pak kvůli intenzitě odstínů obsahují například ropu a dehet. Takzvané AZO - pigmenty jsou zároveň velmi nebezpečným karcinogenem.

 

Barva vs. inkoust

Málokdo ví, že barvy obsahují zcela běžně kobalt, nikl, olovo, chrom a současně mohou být kontaminovány bakteriemi a plísněmi v závislosti na uchovávání barev a dodržování hygienických parametrů. To už je ale jen pomyslná třešnička na dortu, která zanáší náš lymfatický systém a mízní uzliny.

Barvy jsou totiž obecně zbytkové průmyslové produkty, používané krom jiného také pro barvení pneumatik. Tyto karbonové látky pak v našem těle reagují coby karcinogen. Inkousty zase původně sloužily pouze k barvení aut, plastového nádobí atd. Podtitulem inkoustu je opět olovo, kadmium, chrom, nikl, titan a další těžké kovy. Hromadění těchto látek v těle pak má za následek enzymatické uvolňování do mízních uzlin. Dokonce bylo zaznamenáno několik případů, kdy pacient s tetováním, při vyšetření na magnetické resonanci, v důsledku těžkých kovů trpěl v oblasti tetování velikými bolestmi, následně se pak obrázek zdeformoval.

 

Odstranění tetování laserem?

Obvyklou metodou pro odstranění permanentního tetování je laser, berme však na vědomí, že laserovým zářením do pigmentů se uvolňují karcinogenní látky!!!! Zkrátka a dobře i odstranění tetování nemusí být definitivní řešení z hlediska zdraví. Ano, obrázek který vás omrzel zmizel, ale opatrně s tím, co může po jeho odstranění následovat!

 

Tetování Hennou

Kdo by nemiloval plážové chlapce, kteří nás na dovolené snů udělají ještě krásnější a obohatí naše Sluncem pozlacená těla úžasnými ornamenty? Opět zdvihám varovný ukazovák! Většinou se nesetkáte s přírodní Hennou (lawsonia inermis), ale s dočasnou černou náhražkou obsahující parafenylendiamin, který bývá velmi často zdrojem alergických kožních reakcí. Stejná látka se bohužel používá i u většiny dětských tetovaček z lízátka nebo žvýkačky!

 

Hliník se neodstěhoval do Humpolce!

Abych si nebrala na paškál jen lidi mající tetování, už tak dostanu od svých přátel za uši, povíme si něco o poměrně aktuálním tématu a tím jsou opalovací krémy. Ze všech stran, médií a reklam na nás vyskakují obrázky šťastné rodinky nebo krásných žen, lascívně se potírající opalovacím krémem. Věděli jste ale, že až 84% výrobků pro opalování obsahuje toxické látky způsobující rakovinu, Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu? V praxi to znamená, že buď do vašich těl budete kůží za pomocí krémů soustavně vtahovat hliník, oxidy zinku a titanu, oxybenzone (způsobuje alergie, hormonální nerovnováhu, poškození buněk)  a další výtečníky, díky kterým riziko rakovinových onemocnění stoupá a kteří zároveň zabraňují přirozené tvorbě vitamínu D. Nebo se nebudete mazat opalovacími krémy a budete doufat, že zrovínka nad vámi nebude ozonová díra, která by, krom bronzového opálení, které vám budou kolegové v práci tajně závidět, mohla způsobit rakovinu kůže. To je výběr, viďte?

Ale například hliník neshromažďujeme pouze krémy a kosmetikou, ale i instantními potravinami, plechovkovými nápoji, hliníkovým nádobím v podobě starých příborů, ešusů a remoskou, ale například i kypřícím práškem do pečiva, dětskými náhražkovými výživami, instantní kávou, zubní pastou, mastičkami na otoky s příměsí octanu hlinitého, léky na hemeroidy, průjem, nebo vitamínovými šumivými tabletkami atd. Stále máte pocit že se vás to netýká?

 

Abych nebyla za úplného kritika a škarohlída, mám pro vás pár tipů na šetrnou přírodní ochranu před slunečními paprsky:

Kokosový olej – odpovídá  UV faktoru 5 - 8

Mandlový olej – UV faktor 6

Olej z mrkvových semínek – UV faktor 40 - 50

 

Statistika to je věda

Je statisticky potvrzeno výzkumem, že průměrný dospělý jedinec o váze 70 kg za svůj běžný život nashromáždí cca 60 mg hliníku. Kolik to je? Pro představu jděte do kuchyně a z alobalu ustřihněte čtverec 5x5 cm. To je pořádná dávka, co říkáte? A tím spíš, že hliník v našem těle nemá opravdu co dělat!

 

Co má hliník například na svědomí:

Anémie, mozková mlha, nesoustředěnost, mozkové poruchy, demence, potíže se soustředěním a krátkodobou pamětí, padání vlasů, hyperkalcemie - abnormální množství vápníku v krvi, osteomalacie – křehnutí a bolesti kostí, svalové slabosti, oslabení či nefunkčnost ledvin a v neposlední řadě Alzheimerovu a Parkinsonovu chorobu!!!

 

Jak z toho ven?

Hliník, který se v těle kumuluje, má v konečné fázi tendenci se usazovat pod spánkovým lalokem v místě zvané Hippocampus. Ten je centrem prostorového vnímání a paměti. Samotné vyloučení hliníku pak mají na starost ledviny, těm ale musí někdo hliník a ostatní těžké kovy donést takříkajíc až pod nos. Tím někým jsou takzvané chelátory nám známé jako kyselina thioktová a EDTA. Z dřívějších článků Nové Regeny už víme, že Chelace (chelé = z řečtiny klepeto) je proces odkovení organismu. Tyto kyseliny na sebe kovy navážou svým klepetem a zařídí bezpečný odvod močovým systémem z těla ven.

 

EDTA

...je kyselina ethylendiamintetraoctová. V medicíně se EDTA využívá při chelační terapii, která slouží k odstranění těžkých kovů z organismu. EDTA váže ionty kovů a v praxi se využívá převážně k léčení otravy rtutí, olovem, kadmiem, hliníkem a k odstranění přebytečného železa z těla při thalassaemii (např. komplikace opakovaných krevních transfůzí – krevní porucha charakterizovaná abnormální tvorbou hemoglobinu, při níž dochází k přetížení železem, kostním abnormalitám (expanze kostní dřeně rozšiřuje kosti, převážně lebky a obličeje jsou kosti tenké a lámavé) a kardiovaskulárním onemocněním (městnavé srdeční selhání a poruchy srdečního rytmu). Příliš mnoho železa může vést k poškození srdce, jater a endokrinního systému, který zahrnuje žlázy produkující hormony, které regulují procesy v celém těle. EDTA má zároveň úžasnou schopnost léčby ledvinových kamenů. Ty vznikají při nahromadění minerálních solí, které vykrystalizují v močových cestách. Oxalát je silná dikarboxylová kyselina, která reaguje s vápníkem a tvoří nerozpustné soli. Ty pak mohou v ledvinách formovat ledvinové kameny. EDTA prochází ledvinami na své cestě ven z těla, je schopná ledvinové kameny rozpouštět.

 

Milí Regenáři, apeluji na vás. Berte na vědomí jak nakládáte se svým tělem. Kolem nás je spousta nástrah a nebezpečí, které jen čekají na naši neopatrnost, laxnost, nebo nevědomí. Pečujte o sebe s nejčistším svědomím a vyvarujte se následkům. Máme obrovské štěstí v tom, že spoustu věcí dokážeme sami v sobě ovlivnit. A tento dar si nesmíme nechat nikým ani ničím vzít! Přeji vám krásné léto, spoustu intenzivních zážitků a hlavně zdraví.

 

Těším se na vás, vaše Tereza „Škulovcová“ Turková.

Zapper-Club

Anny letenské 16

Praha 2

Vinohrady

 

Tel.: 734 188 668

www.zapper-club.cz

www.parazitivnas.cz