Kde nás najdete?
Návštěvní hodiny pouze po telefonické domluvě!
Volejte Po - Čt od 10:00 do 15:00
Nestíháme zvedat telefon?
Nezoufejte!
My vám zavoláme zpět.:)
Těšíme se na Vás!
Úvod » SUPERPOTRAVINY » Graviola
Moderními metodami extrakce získaný extrakt z listů Annona muricata
Extrakt 6:1
Balení: 90 kapslí x 350 mg čistá hmotnost extraktu 31,5g
1 tobolka obsahuje extrakt z listů Gravioly
100% čistý extrakt, neobsahuje plnidla ani konzervační látky
Používáme rostlinné tobolky – vhodné pro vegetariány a vegany
doplněk stravy
Graviola je portugalský název rostliny, která se běžně roste a konzumuje se v Latinské Americe. Graviola je nevysoký strom z tropické části Peru rostoucí ve výškách okolo 1.000 m n. m. Charakterizují jej neopadavé, zelené, podlouhlé, lesklé listy, chutné a výživné plody, známé jako guanabana. Další běžná jména jsou láhevník, anona a brazilská papaya. Ať už tento tropický stálezelený strom nazveme jakkoli, vytváří plody s bílou dužinou, mnoha velkými semeny a velice sladkou, nakyslou chutí. Protože se dužina těžko jí, obvykle se z ní dělá šťáva.
Graviola roste v deštném pralese a je součástí přírodní a tradiční medicíny Střední a Jižní Ameriky a Karibiku už po staletí. Má výjimečný záběr účinků rozdělených do různých částí rostliny. Používají se plody, ale i jiné části rostliny – listy, stonek, kůra, kořeny a semena. Nejvíce účinných látek obsahují listy Gravioly. Vědci nedávno začali zkoumat potenciál bioaktivních sloučenin v listech, stonku a semenech gravioly zvaných láhevníkové acetogeniny. Graviola obsahuje izoquinolové alkaloidy s vysokou účinností – asimilobin, nornuciferin a anonain, acetogenin, taniny, polyfenoly, nenasycené mastné kyseliny, vitamín C a jiné.
Přirozený zabiják rakovinových buněk – 10.000 krát silnější než chemoterapie
Graviola v našem produktu pochází z Peru z oblasti Ucayali – Huanuco. Jde o východní oblast Peru u hranic s Brazílií – území amazonského deštného pralesa. Oblast nese jméno podle řeky Ucayali, která vytéká z proslulého jezera Titicaca. V srdci divoké a čisté přírody, na úpatí hor jsou ideální podmínky, aby listy Gravioly byli plné účinných látek.
Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. U produktů tedy mnoho informací nenajdete. Informace o jednotlivých léčivých účincích hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.
Moderními technologickými postupy získaný extratkt z listů rostliny Annona muricata.
Složení: 350 mg Annona muricata extrakt z listů
Obal: HPMC rostlinná kapsle, vhodné pro vegetariány a vegany.
Obsah balení: 90 kapslí (tj. 31,5 g)
Užívání: 1 kapsli 3x denně v době jídla, zapijte dostatečným množstvím vody. Po měsíci užívání se doporučuje 1 měsíc přestávka.
Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Není vhodné pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy.
Není určeno pro děti do 3 let.
Ukládat mimo dosah dětí.
Není určeno jako náhrada pestré stravy.
Skladujte v suchu do 25 °C v uzavřeném obalu.
Doplněk stravy.
Anona ostnitá obsahuje acetogeniny
Vědci nedávno začali zkoumat potenciál bioaktivních sloučenin v listech, stonku a semenech gravioly zvaných láhevníkové acetogeniny. Zdá se, že tyto acetogeniny mají silné protinádorové a protirakovinné vlastnosti. Některé studie provedené in vitro došly k závěru, že sloučeniny z gravioly mohou být schopné se zaměřit na rakovinné buňky a zabít je, dokonce i když jsou rezistentní vůči léčbě, aniž by poškodily zdravé buňky. Když se tyto výsledky rozšířily mezi příznivci alternativní medicíny a po internetu, vyvolaly značné nadšení. Klinické studie, které potvrdí nebo vyvrátí tvrzení příznivců gravioly teprve probíhají.
Přínosy gravioly
Anona ostnitá roste v deštném pralese a je součástí přírodní a tradiční medicíny Střední a Jižní Ameriky a Karibiku už po staletí. Má výjimečný záběr léčivých účinků rozdělených do různých částí rostliny. Plod nebo šťáva se užívá ke snížení horečky, proti průjmu a úplavici a zabíjí červy a jiné parazity. Semena jsou také silná antiparazitika a tradičně se používají proti vším. Z kůry, listů a kořenů se připravuje zklidňující čaj, který se užívá jako sedativum a antispastikum. Výzkum také potvrzuje tradiční použití čaje z gravioly jako hypotenziva – tedy léku na vysoký krevní tlak [zdroj: Taylor]. Kůra se dá použít pro léčbu horečky a listy se používají lokálně k urychlení hojení ran. Nezralé plody jsou obzvláště ceněny pro podporu zažívání [zdroj: Weil].
Další užití gravioly byla zaznamenána v rámci konkrétních domorodých léčitelských tradic. V pohoří And v Peru se listy gravioly vaří, aby se uvolnil sliz, který zklidňuje zanícené sliznice. Na východě, v Amazonii, používají diabetici kůru, listy a kořeny ke stabilizaci krevního cukry. Čaj z listů se v Guayaně používá jako srdeční tonikum, v Brazílii jako lék pro játra and a v Západní Indii jako lék na astma, kašel a chřipku. Používá se také proti artritidě a revmatismu a některé matky plody konzumují na podporu tvorby mateřského mléka [zdroj: Taylor].
Newyorkská nemocníce Memorial Sloan-Kettering Cancer Center na svých webových stránkách potvrzuje mnoho přínosů této rostliny, například antivirové, antiparazitní, protirevmatické a emetické účinky [zdroj: Memorial Sloan-Kettering]. Vzhledem k tomuto obsáhlému seznamu účinků získala pro někoho tvrzení, že anona ostnitá působí cytotoxicky na nádory a rakovinné buňky, určitou důvěryhodnost, ačkoli chybí vědecké důkazy z testů na lidech.
LÁHEVNÍK NA ŠPATNOU NÁLADU
Výsledky neurologické studie publikované v roce 1998 ukázaly, že graviola má schopnost stimulovat serotoninové receptory v mozku, a tedy potenciálně antidepresivní účinky [zdroj: Cassileth]. Její tradiční použití tento závěr podporuje. Jeden výrobce bylinných přípravků prodává tinkturu z gravioly v kombinaci s kůrou mulungu, dalšího stromu z deštného pralesa, pro potlačení úzkosti [zdroj: Amazon Botanicals].
Některé vedlejší účinky vycházejí z oblastí bioaktivity gravioly. Studie na zvířatech ukázaly, že tato rostlina může rozšiřovat cévy a snižovat krevní tlak, takže osoby s nízkým krevním tlakem nebo užívající léky ke snížení hypertenze by se měli před užíváním gravioly poradit se svým lékařem [zdroj: Wright]. Velká dávka užitá najednou může také způsobit nevolnost a zvracení [zdroj: Taylor].
Protinádorové účinky gravioly vychází především z její schopnosti omezit přísun adenosintrifosfátu (ATP) do rakovinných buněk. ATP často poskytuje metabolickou energii i zdravým buňkám a některé doplňky stravy, hlavně koenzym Q10, zvyšují hladinu ATP. Z tohoto důvodu může CoQ10 neutralizovat účinky gravioly a neměly by se užívat společně [zdroj: Taylor].
Vědci, kteří zkoumají mechanismy účinku gravioly, tvrdí, že acetogeniny obsažené v této rostlině dokáží rozlišit rakovinné buňky od zdravých, protože rakovinné buňky trvale vykazují vyšší buněčnou aktivitu. Acetogeniny rozpoznají a selektivně potlačí rakovinné buňky. Doporučuje se, aby se užívání gravioly vyhnuly těhotné ženy, protože vysoká energie buněk vyvíjejícího se plodu by mohla spustit toxické působení byliny [zdroj: Wright]. Ve studii na zvířatech bylo také zjištěno, že tato rostlina stimuluje dělohu [zdroj: Taylor].
UŽÍVAT S PROBIOTIKY?
Při dlouhodobém užívání mohou antimikrobiální účinky gravioly vést ke zničení přátelských bakterií nezbytných pro zdravé trávení. Při jejím dlouhodobém užívání by tedy mohlo být na místě zařadit i probiotický doplněk nebo trávicí enzymy [zdroj: Wright].
Anona ostnitá a rakovina
Americký národní onkologický institut (NCI) poprvé zaznamenal protirakovinné působení listů gravioly v roce 1976, v interní studii, která nebyla veřejně publikována. Většina následných výzkumů byla provedena na Purdueově univerzitě v Indianě [zdroj: Bluestein].
Studie se soustředí na protinádorové účinky a selektivní toxicitu acetogeninů láhevníku. V roce 1997 tým z Purdueovy univerzity oznámil, že tyto fytochemické látky se ve studiích jeví obzvláště účinné při ničení buněk, které přežily chemoterapii. Takové buňky si mohou vytvořit rezistenci vůči několika protirakovinným látkám a získat označení mnohočetně rezistentní. Běžně má tyto vlastnosti jen méně než dvě procenta rakovinných buněk, ale tato malá skupina se může rychle rozmnožit po prvotní chemoterapii a pak je každá další chemoterapie k ničemu. Vyloučení protirakovinných látek vyžaduje velké množství buněčné energie, kterou mnohočetně rezistentní buňky získávají z látky ATP. Acetogeniny blokují transfer ATP do těchto buněk, zpomalují jejich fungování, což nakonec vede k jejich odumření. Tento proces se vyhýbá zdravým buňkám, které nevyžadují takový příliv ATP [zdroj: Taylor].
Jako vhodná podpůrná léčba při onkologických nemocech je kombinace Gravioly Reishi Extraktem, Reishi Sporem nebo Coriolus a ještě možno doplnit o Betaglukan.
ČEKÁNÍ NA SYNTETICKOU LÁTKU
Farmaceutické společnosti úspěšně vytvořily několik láhevníkových acetogeninů v laboratoři. V současnosti si hrají s chemickými strukturami s cílem vytvořit syntetický acetogenin, který by byl dostatečně unikátní, aby se dal patentovat, a dostatečně účinný, aby se prodával. Přírodní fytochemickou látku nemohou patentovat, a proto z ní nezískají profit. To možná vysvětluje, proč se s touto slibnou léčivou rostlinnou neprovádějí žádné klinické testy [zdroj: Taylor].